Fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému. Zaměřuje se nejen na svaly a klouby, ale také na celý systém měkkých tkání, vnitřní orgány a nervový systém. 

Ambulantní fyzioterapie

Ambulantní fyzioterapie probíhá v ordinaci terapeutky či terapeuta a týká se diagnostiky, léčby i prevence obtíží zejména pohybového systému. V terapii se využívá například manuálních technik, mobilizací, cvičení zaměřeného na změnu pohybových stereotypů, edukaci klientů o úpravě pracovního prostředí či sportovního zatížení. Často je možné v ambulantních zařízeních využít také přístrojové metody (ultrazvuk, laser atp.).

Terapie v domácím prostředí

Pro některé klient(k)y může být z různých důvodů obtížné se do ordinace terapeutky či terapeuta dostavit. Terapie v domácím prostředí je vhodná pro klient(k)y jakéhokoliv věku i typu postižení a umožňuje dlouhodobě a kvalitně rehabilitovat z pohodlí domova.

Cvičení pro firmy

V rámci podpory projektu Solithera pořádáme skupinová cvičení. Lekce jsou zaměřené na kompenzaci sezení zaměstnanců u počítače, kombinuje prvky jógy a fyzioterapeutických cviků s důrazem na kvalitu prováděných pohybů a práci s dechem. Součástí jsou také edukační lekce týkající se sedu u počítače, ergonomie práce a možností cvičení přímo během výkonu povolání. V pěkném počasí mohou lekce probíhat venku. Více informací zde.

Podporují nás

© 2023 Nadační fond Solithera | Zásady cookies